چگونه برای آزمون پرومتریک عربستان سعودی آماده شویم؟

× گزارش آپدیت یا مشکل لینک

  × درخواست نمونه کتاب پرومتریک

   ۱ رای
   چگونه برای آزمون پرومتریک عربستان سعودی آماده شویم؟

   چگونه برای آزمون پرومتریک عربستان سعودی آماده شویم؟

   همه پرستاران علاقه مند به کار در عربستان سعودی باید در آزمون پرومتریک عربستان سعودی (PROMETRIC-RN) شرکت کرده و قبول شوند. پس از قبولی در این آزمون، پرستاران با دو سال سابقه می توانند به عنوان پرستار رسمی و پرستاران دیپلم با دو سال سابقه به عنوان تکنسین پرستاری مشغول به کار شوند. پرستاران در هر دو دسته باید آزمون PROMETRIC-RN  که توسط وزارت بهداشت عربستان انجام می شود را بگذرانند.

   هیچ برنامه درسی توصیه شده‌ای برای آزمون پرومتریک وجود ندارد، اما آکادمی بین المللی طیف وسیعی از موارد درسی را برای کمک به پرستاران در گذراندن امتحان با نمره خوب دارد. این آزمون یک امتحان کامپیوتری با سوالات چند گزینه‌ای است. اگر داوطلبی در امتحان مردود شود، این امکان را دارد که دوباره در آن شرکت کند. در ادامه چند نکته در مورد نحوه آماده شدن برای امتحان آورده شده است.

   درس خواندن را جدی بگیرید

   این نکته ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اولین و حیاتی‌ترین گام است. اگر مضامین آزمون را بدانید، پاسخ های صحیح را می دانید و اگر درست پاسخ دهید، نمره مناسبی کسب خواهید کرد. قوی‌ترین ابزار شما همیشه دانش خودتان خواهد بود، صرف نظر از اینکه آزمون دیجیتالی یا کاغذی باشد. عادات مطالعه خود را بررسی کنید، آنها را ارزیابی کرده و تغییرات لازم را اعمال کنید. تعداد زیادی از نکات کاربردی در اینترنت موجود است، بنابراین شما برای یافتن اشتباهات موجود در رویکرد مطالعه‌تان به مشکل نخواهید خورد و برای امتحان خود آماده خواهید شد.

   به سوالات تمرینی پاسخ دهید

   آزمون های پرومتریک مانند NCLEX مدل شده‌اند. بنابراین اگر امکان پذیر است، تا جایی که می توانید سوالات تمرینی را به دست آورده و آنها را حل کنید؛ چراکه منابع خوب زیادی به صورت آنلاین وجود دارد که می توانید روی آنها تمرین کنید. شما می توانید خود را بر اساس نحوه پاسخگویی خود ارزیابی کرده و با تمرین نقاط قوت و محدودیت های خود را شناسایی کنید. همچنین می توانید به شرکت در امتحاناتی که به صورت خودکار توسط یک سیستم برگزار می شود عادت کنید. در نهایت، همیشه برای خواندن و درک استدلال پشت پاسخ وقت بگذارید.

   مفاهیم اولیه پرستاری را مرور کنید

   به طور منظم با موضوعات اساسی پرستاری آشنا شوید، زیرا تعداد قابل توجهی از آنها در آزمون پرومتریک پوشش داده می شود. زمانی را برای مطالعه ایده‌های کودکان، پرستاری پزشکی-جراحی، پرستاری اجتماعی و پرستاری بنیادی اختصاص دهید. به طور مشابه، شما باید درک کاملی از محاسبات و مقادیر آزمایشگاهی داشته باشید. در حالی که بسیاری از مردم بر این باورند که این نوع موضوع غیر معمول است، شما نباید بر اساس شانس عمل کنید.

   از زمان خود عاقلانه استفاده کنید

   امتحان ۷۰ ماده‌ای فقط ۲ ساعت طول می کشد. یاد بگیرید زمان خود را به خوبی مدیریت کرده و زمان زیادی را برای موضوعی که برایتان سخت است، صرف نکنید. اگر هنوز وقت دارید، می توانید همانطور که قبلاً گفته شد به آن بازگردید. از آنجایی که یک تایمر در گوشه سمت راست بالای صفحه کامپیوتر وجود دارد، می دانید چقدر زمان باقی مانده است. وقتی کارتان تمام شد، روی END کلیک کنید و امتیاز شما روی صفحه نمایش داده خواهد شد.

   خود را با CBT آشنا کنید

   آزمون پرومتریک عربستان سعودی برای پرستاران یک آزمون مبتنی بر کامپیوتر (CBT) است که از ۷۰ سوال چند گزینه‌ای تشکیل شده است. امروزه از تست های کامپیوتری به طور گسترده استفاده می شود. این مورد کاملا طبیعی است که شما در مورد چیز جدیدی نگران هستید، به خصوص اگر تمام دوران تحصیلی خود را صرف آزمون های کاغذی کرده باشید. این امکان وجود دارد که اولین تعامل شما با چنین پلتفرمی متمایز، متلاطم و عجیب باشد. به همین دلیل است که باید اطمینان حاصل کنید که اولین جلسه شما در روز آزمون برگزار نمی شود. وقت خود را صرف شناختن فضای آزمون و تمرین با آن کنید.

   از آنجایی که بسیاری از مردم معتقدند امتحان پرومتریک نسبت به NCLEX دشوارتر است، نباید آن را ساده بگیرید. تا جایی که می توانید در مورد موضوعات پرستاری مطالعه کنید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و خود را باور داشته باشید.

   لینک مقاله

   دیدگاه ها