آزمون USMLE برای مهاجرت به آمریکا

۱ رای

توضیحاتی درباره ی آزمون usmle و منابع آن

usmle-exam


آزمون USMLE اسمی نام آشنا!!
دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌‌های علوم پزشکی در ایران حداقل یک‌بار هم که شده، اسم این آزمون به گوششان خورده است و احتمالاً درباره‌‌ی آن چندین سرچ مختصر 😉 هم انجام داده‌اند. حتی پزشکانی که قصد مهاجرت ندارند، کم و بیش با این آزمون آشنایی دارند. بنابراین قصد داریم که در این پست از سایت رو به راه، بدون اضافه گویی و اتلاف وقت و به صورت کوتاه و خلاصه به معرفی خود آزمون usmle و منابع آن بپردازیم. امیدوارم که مورد استفاده و توجه ‌شما عزیزان قرار بگیرد.

معرفی آزمون USMLE

آزمون USMLE که مخفف عبارت united state medical examination (آزمون مهارت پزشکی آمریکا) است، آزمونی ۴ مرحله‌ای برای گرفتن مجوز تاسیس مطب و یا ادامه‌ی تحصیل در کشور آمریکا می‌باشد.

هدف ازبرگزاری این آزمون چیست؟

طبق گزارشات سایت usmle ، هدف برگزاری این آزمون ارزیابی توانمندی‌های پزشکان در خصوص پذیرش و فراگیری مفاهیم مربوط به مراقبت‌های بیمار محور -که یکی از ارکان مهم نظام سلامت است- و هم چنین رعایت نکات پایه و اصلی ایمنی و مراقبت موثر از بیمار می‌باشد.

آزمون چند مرحله است؟

آزمون usmle در حقیقت ۳ مرحله‌ی مجزا دارد؛ البته خود مرحله‌ی ۲ این آزمون شامل دو بخش ck و cs است.

step 1 (مرحله‌ی ۱):

بودجه بندی این مرحله مربوط به تمامی دروس علوم پایه است.  آزمون به ۷ بلوک ۶۰ دقیقه‌ای (در کل ۷ ساعت) تقسیم می‌شود. تعداد تست ها در هر بلوک ممکن است متفاوت باشد اما بیشتر از ۴۰ تست نخواهد بود و در کل تست های این مرحله از ۲۸۰ سوال بیشتر نخواهد بود.

step 2 ck (مرحله‌ ۲):

CK مخفف clinical knowledge به معنی دانش بالینی است . دانش بالینی یک آزمون عملی مراقبت از بیمار است که دربرگیرنده‌ی استانداردهای مراقبت از بیمار است. این بخش از آزمون نیز دارای ۸ بخش با حداکثر ۴۰ سؤال برای هر کدام که تعداد کل سؤالات از ۳۱۸ عدد بیشتر نخواهد شد. برای هر بخش نیز ۱ ساعت زمان دارید (مجموعا ۸ ساعت) که با احتساب ۱۵ دقیقه ­ی آموزشی و ۴۵ دقیقه زمان کلی استراحت، مجموعا ۹ ساعت در سر جلسه‌­ی امتحان خواهید بود.

step 2 cs (مرحله‌ی ۲):

CS مخفف  clinical science به معنی علوم بالینی است. این بخش از آزمون شفاهی است و در یک روز انجام می­گیرد و ۸ ساعت نیز طول می­کشد. در این بخش ۱۲ بیمار به شما مراجعه می­کنند که برای هر یک ۱۵ دقیقه زمان چکاپ و ۱۰ دقیقه نیز زمان وارد کردن اطلاعات پزشکی هر بیمار و تجویز دارو آزمایشات مربوطه را خواهید داشت.

step 3 (مرحله‌ی ۳):

این بخش در دو روز مجزا صورت می­گیرد که در روز اول ۲۳۲ سؤال چند گزینه ­ای در ۶ قسمت (حدود ۳۸ تا ۳۹ سؤال برای هر قسمت) طراحی شده­‌اند که برای هر بخش نیز ۱ ساعت زمان دارید. ۴۵ دقیقه استراحت و ۱۵ دقیقه نیز آموزش در ابتدای آزمون، زمان کلی آزمون USMLE را در این قسمت به ۷ ساعت می­رساند. در روز دوم ابتدا ۱۵ دقیقه آموزشی دارید، سپس ۱۸۰ سؤال در ۶ قسمت تقسیم شده‌­اند که تقریبا ۳۰ سؤال برای هر قسمت خواهد شد.
لینک دانلود[/membership_protected_content user="guest"]

منابع آزمون usmle

منابع این آزمون کاملا رسمی بوده و توسط سایت usmle مشخص شده است. برای خرید این کتاب‌ها به صورت چاپی باید از سایت‌های خارجی (همچون سایت آمازون) سفارش بدهید. از آن‌جایی که هزینه‌ی تهیه‌ی تمام منابع بالا است، ما در سایت رو به راه در آدرس زیر pdf تمام کتاب‌های مورد نیاز برای آزمون usmle را جمع‌آوری کرده و در یک صفحه در اختیار شما دوستان قرار دادیم. امیدوارم که مورد استفاده‌ی شما قرار بگیرد.
pdf منابع آزمون usmle

دیدگاه ها