راهنمای کامل درخواست برای آزمون FPGEE

× گزارش آپدیت یا مشکل لینک

  × درخواست نمونه کتاب پرومتریک

   ۱ رای
   راهنمای کامل درخواست برای آزمون FPGEE

   راهنمای کامل درخواست برای آزمون FPGEE

   اسم کامل FPGEE برابر با Foreign Pharmacy Graduate Equivalency Exam به معنی آزمون معادل فارغ التحصیلی داروسازی خارجی است. این آزمون توسط آن دسته از داروسازان فارغ التحصیل خارجی که مایل به دریافت مجوز برای کار در ایالات متحده هستند، برگزار می شود. فقط در صورت واجد شرایط بودن و قبولی در آزمون FPGEE، می توانید در ایالات متحده فعالیت کنید.

   در ادامه راهنمای کامل و جزئیات آنچه باید قبل از درخواست برای آزمون بدانید، آورده شده است:

   مدارک مورد نیاز قبل از درخواست برای FPGEE

   • مراحل صدور گواهینامه
   • نحوه درخواست برای آزمون
   • ارائه مدارک مورد نیاز برای آزمون

    

   مدارک مورد نیاز برای آزمون FPGEE چیست؟

   اگر می خواهید در آزمون FPGEE درخواست داده و شرکت کنید، باید حداقل صلاحیت را داشته باشید. اجباری است که شما باید مدرک فارغ التحصیل داروسازی از یک دانشکده داروسازی شناخته شده در خارج از ایالات متحده و حوزه قضایی آن را داشته باشید.

   اگر مدرکی که دریافت کرده‌اید قبل از ۱ ژانویه ۲۰۰۳ باشد، باید یک برنامه درسی چهار ساله داروسازی را در زمان فارغ التحصیلی تکمیل کنید.

   در غیر این صورت اگر مدرکی که دریافت کرده‌اید بعد از ۱ ژانویه ۲۰۰۳ باشد، باید یک دوره پنج ساله داروسازی یا برنامه درسی را در زمان فارغ التحصیلی تکمیل کنید.

   همراه با مدرک فارغ التحصیلی، باید مدارک مربوط به مجوز یا ثبت نام خارجی را نیز ارائه دهید. شما باید تمام الزامات مجوز کشوری را که از آنجا مجوز گرفته‌اید را داشته باشید.

   مراحل صدور گواهینامه

   برای درک واضح مراحل تأیید، قبل از درخواست بیانیه درخواست کاندید FPGEC در سایت رسمی NABP را برای جزئیات کامل ببینید. بسیار مهم است که این بیانیه را به طور کامل بخوانید.

   شما باید یک نمایه الکترونیکی NABP و همچنین شماره شناسه نمایه الکترونیکی داشته باشید. شما در طول فرآیند درخواست خود برای FPGEE به هر دوی این موارد نیاز دارید. برای ارسال درخواست خود باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

   مدارک صلاحیت مدرک خود را به ارزیابان مدارک تحصیلی (EGC) ارسال کنید. این باید شامل اسناد رسمی مدرک تحصیلی شما، ترجمه مدارک غیر انگلیسی در صورت وجود و پرداخت هزینه برای گزارش ارزیابی عمومی باشد.

   فقط EGC اسناد شما را از طرف NABP تأیید می کند. شما می توانید قبل از درخواست برای آزمون درخواست EGC را ارسال کنید.

   اطمینان حاصل کنید که مدارک کافی و معتبری دارید؛ به علاوه اینکه نیازهای مورد نیاز برای داروسازی در کشوری دیگر و همچنین بدون محدودیت را دارید.

    

   این مورد می تواند مجوز، ثبت نام یا هر دوی آنها باشد. همراه با این موارد، ممکن است مجبور شوید برخی از مدارک شناسایی مانند گذرنامه، عکس و غیره را نیز ارائه دهید.

   کاری که باید انجام دهید این است که در تافل iBT ثبت نام کنید. در واقع تافل آزمونی است که باید در آن شرکت کنید تا بتوانید برجسته شده و مزیت بهتری کسب کنید. این آزمون تمامی مهارت های پایه زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن را ارزیابی می کند.

   برای جزئیات بیشتر به سایت رسمی NABP مراجعه کنید.

   نحوه درخواست برای آزمون FPGEE

   شما باید درخواست خود برای شرکت در آزمون بخش داروسازی خارجی را به ایمیل NABP ارسال کنید.

   برای هر دو درخواست و ارزیابی نیز باید هزینه جداگانه پرداخت کنید. ۱۰۰ دلار برای هزینه درخواست و ۴۵۰ دلار به عنوان هزینه های ارزیابی. همچنین توجه داشته باشید که هر دوی این موارد قابل استرداد نیستند.

   همیشه توصیه می شود قبل از ارسال درخواست خود برای آزمون، تمام مدارک لازم را ارسال کنید. چراکه که ارزیابی شما تنها در صورتی شروع می شود که مدارک شما همراه با عملکرد شما در تافل iBT و نمره ارسال شود.

   پس از اتمام ارسال خود، دو سال فرصت دارید تا شرایط مورد نیاز را برآورده کنید.

   • ارائه مدارک لازم برای آزمون
   • گواهی FPGEC
   • مجوز داروسازی بدون محدودیت
   • کپی تصدیق شده شناسنامه عکس دار
   • گزارش ECE
   • گزارش نمره قبولی تافل iBT

   لینک مقاله

   دیدگاه ها