همه آنچه باید در مورد آزمون NCLEX بدانید

× گزارش آپدیت یا مشکل لینک

  × درخواست نمونه کتاب پرومتریک

   ۱ رای
   همه آنچه باید در مورد آزمون NCLEX بدانید

   همه آنچه باید در مورد آزمون NCLEX بدانید

   آزمون NCLEX (مجوز شورای ملی) توسط شورای ملی هیئت پرستاری ایالتی تهیه شده است. این امتحانی است که دانشجویان برای دریافت مجوز پرستاری انجام می دهند. سازمان نظارتی ایالتی از این آزمون استفاده می کند تا ببیند آیا داوطلب واجد شرایط دریافت مجوز پرستاری است یا خیر. بسته به جاه طلبی شغلی خود، نامزدها یکی از دو آزمون NCLEX-PN یا NCLEX-RN را شرکت می کنند. هر ایالتی نیاز دارد که پرستار آینده خود امتحان را بگذراند و سپس آموزش NCLEX را طی کند. متقاضیان حدود یک ماه پس از فارغ التحصیلی از دانشکده پرستاری در این آزمون شرکت می کنند.

    

   تفارت NCLEX PN و NCLEX RN

   هر ساله هزاران داوطلب در آزمون NCLEX شرکت می کنند و این آزمون به عنوان ابزاری استاندارد برای ارزیابی متقاضیان پرستاری عمل می کند. هر پرستار آینده‌نگر در یکی از دو آزمون استاندارد  برای دریافت مجوز پرستاری خود شرکت خواهد کرد. هر دو امتحان موضوعات و قالب یکسانی دارند، اما به استثنای برخی موارد که باعث تفاوت آنها می شود.

    

   آزمون NCLEX PN برای دانشجویانی است که پرستار لیسانسیه دارای پروانه کار یا پرستاری حرفه‌ای دارای مجوز هستند. از سوی دیگر، NCLEX RN متقاضیان را برای تبدیل شدن به پرستار دیپلمه‌ دارای‌ پروانه‌ رسمی‌ آماده می کند. متقاضیانی که در آزمون RN شرکت می کنند دارای مدرک کاردانی یا لیسانس در رشته پرستاری هستند. هر دو آزمون حداکثر ۲۰۵ سوال دارند. داوطلبان بسته به عملکرد خود باید حداقل تعداد سوالات را تکمیل کنند.

   آزمون RN بر مدیریت و نظارت بر مراقبت متمرکز است، در حالی که PN پرستاران هماهنگ کننده تحت نظارت پرستاران دارای‌ پروانه‌ رسمی را پوشش می دهد. این دو آزمون متفاوت هستند، زیرا نقش پرستار رسمی و کمک پرستار متفاوت است. با این حال، داوطلب باید ضمن حضور در هر یک از آزمون های فوق، برای آزمون از دوره های NCLEX آماده شود.

    

   بررسی آزمون NCLEX

   این آزمون دارای چهار دسته با توجه به نیاز افراد است. هر چهار حوزه وظیفه اساسی را که باید در محیط های بالینی مختلف انجام شود را مورد توجه قرار می دهند. با این حال، پرستاران پس از اتمام امتحان برای هر چهار دسته، آموزش NCLEX داده می‌شوند. دسته بندی ها به شرح زیر است:

   • محیط مراقبت ایمن و موثر
   • ارتقاء و حفظ سلامت
   • یکپارچگی روانی
   • یکپارچگی فیزیولوژیکی

   داوطلبانی که در این زمینه ها ممتاز هستند، در آزمون موفق شده و به عنوان پرستار دارای مجوز تسلط می یابند. همه دسته‌های اصلی چندین زیرمجموعه دارند که هر داوطلب NCLEX باید هنگام حضور در آزمون در نظر داشته باشد.

    

   چگونه برای آزمون NCLEX مطالعه کنیم؟

   اولین قدم آماده سازی برای NCLEX ، در کلاس های آمادگی آزمون NCLEX آغاز می شود. پس از اتمام دوره، داوطلبان می توانند برای آمادگی بهتر برای آزمون واقعی، در آزمون تمرینی RN و PN شرکت کنند. آزمون عملی دارای محتوا و قالب بندی مشابه آزمون واقعی است. آزمون عملی سوالاتی از آزمون های قدیمی‌تر مربوطه دارد که دیگر استفاده نمی شوند و اینکه شامل دو مجموعه ۱۲۵ سوالی می باشد. امتحان RN حداکثر شش ساعت طول می کشد. در عین حال، امتحان PN تا پنج ساعت طول می کشد. با این حال، داوطلب مجبور نیست برای تمام وقت اختصاص داده شده بنشیند. پس از اتمام آزمون، متقاضیان به صورت درصدی نمره را دریافت خواهند کرد.

    

   نکاتی در مورد قبولی آزمون NCLEX

   هر امتحانی متفاوت است و به آمادگی منحصر به فرد خود نیاز دارد. هنگامی که بدانید چگونه برای امتحان NCLEX آماده شوید، جلسات مطالعه شما موثر بوده و شانس موفقیت شما را افزایش می دهد. بیایید ابتدا نکاتی را برای مطالعه در آزمون NCLEX بررسی کنیم:

   • اگر امتحان را درست پس از اتمام برنامه پرستاری خود برنامه ریزی کنید، مفاهیم پرستاری در ذهن شما تازه می شود. این به شما زمان زیادی برای تجدید نظر در موارد می دهد.
   • بسیاری از سوالات در آزمون NCLEX در مورد یادآوری اطلاعات حفظ شده مانند عوارض جانبی، علائم و مقادیر نرمال آزمایشگاهی است. سؤالات دیگر نیاز به تفکر انتقادی دارند تا از بین گزینه های موجود، دقیق ترین پاسخ را انتخاب کنید.
   • با فرمت آزمون آشنا شوید. دانستن قالب آزمون، کارایی مطالعه استراتژی را بهبود می بخشد.
   • تا جایی که می توانید در تست های تمرینی شرکت کنید. این بخش مهمی از آموزش NCLEX برای امتحان است. همچنین به جلوگیری از سردرگمی در روز آزمون کمک می کند.
   • به جای انباشته کردن مطالب، روش مطالعه خود را درک کنید. مرور یا یادگیری مجدد اطلاعات زیاد دشوار خواهد بود.

   اکنون به نکاتی برای شرکت در آزمون می پردازیم:

    

   • برای امتحان آماده باشید. مطمئن شوید که شب قبل به اندازه کافی خوابیده و لباس راحتی به تن کرده‌اید. غذای کافی بخورید زیرا امتحان طولانی است.
   • سناریوهای ارائه شده در سوالات امتحان را تجسم کنید. وضعیت ارائه شده در برگه سوال را تصور کرده و با نگاه کردن به تجربه‌ای که در طول برنامه پرستاری به دست آورده‌اید، نتیجه خوبی بگیرید.
   • پاسخ های غلط را حذف کنید. اگر می‌توانید پاسخ‌های نادرست را در یک سؤال چند گزینه‌ای شناسایی کنید، آن‌ها را حذف کرده و روی گزینه‌های باقی‌مانده تمرکز کنید.

    

   برخی از سوالات متداول که باید از آنها آگاه باشید!

   نتایج NCLEX چگونه پردازش می شود؟

   برای اطمینان از صحت، آزمون تحت دو بررسی قرار می گیرد. سپس نتایج به نهاد نظارتی پرستاری ارسال می شود. داوطلبان می توانند نتایج را ظرف شش هفته دریافت کنند.

    

   چگونه تعدادی از سوالاتی که در NCLEX به آنها پاسخ دادم بر امتیاز من تأثیر می گذارد؟

   تعداد سوالات تعیین کننده قبولی یا عدم موفقیت او نیست. فرمت تطبیقی کامپیوتری به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های خود را با حداقل یا حداکثر سؤالات به نمایش بگذارند.

    

   اگر امتحان NCLEX را قبول نشوم چه می شود؟

   داوطلبانی که در آزمون NCLEX مردود می شوند، باید ۴۵ روز منتظر بمانند تا دوباره در آزمون حاضر شوند. در طول دوره‌های انتظار، داوطلب می‌تواند گزارش عملکرد خود را بررسی کند که نشان می‌دهد در چه زمینه‌ای برتری داشته یا عملکرد ضعیفی داشته است. با این حال، متقاضیان می توانند پس از رد شدن در هر زمانی، از طریق نهاد نظارتی پرستاری خود مجدد ثبت نام کنند.

    

   لینک مقاله

   دیدگاه ها