هر آنچه که باید قبل از درخواست برای آزمون MOH بدانید!

× گزارش آپدیت یا مشکل لینک

  × درخواست نمونه کتاب پرومتریک

   هر آنچه که باید قبل از درخواست برای آزمون MOH بدانید!

   هر آنچه که باید قبل از درخواست برای آزمون MOH بدانید!

   MOH مخفف عبارت آزمون Ministry of Health (وزارت بهداشت) است. این آزمون توسط وزارت بهداشت امارات متحده عربی انجام می شود. این یک آزمون مجوز پزشکی بوده که برای انتصاب متخصصان حوزه سلامت که مجاز می شوند تا در مراکز مختلف سراسر امارات متحده عربی کار کنند، انجام می شود.

   داوطلبانی که در آزمون MOH موفق شوند، واجد شرایط کار در هر پنج امارت به جز دبی و ابوظبی خواهند بود.

   این آزمون برای مشاغل زیر برگزار می شود:

   1. ۱. پزشکان و دندانپزشکان
   2. ۲. داروسازان و دستیاران
   3. ۳. پرستاران و ماماها
   4. ۴. تکنسین ها
   5. ۵. پزشکان عمومی، پزشک متخصص و تکنسین های مکمل و جایگزین

   متخصصانی که علاقه مند به دنبال کردن حرفه پزشکی در امارات متحده عربی هستند، طبق قانون باید در امتحانات وزارت بهداشت امارات شرکت کنند. آنها برای واجد شرایط بودن باید این آزمون را پشت سر بگذارند. برای دریافت مجوز وزارت بهداشت امارات متحده عربی، انجام آزمون های واجد شرایط بودن ضروری بوده و باید برای آن آمادگی کامل داشت.

   در ادامه هر چیزی که باید قبل از درخواست برای امتحانات MOH بدانید آورده شده است.

   صلاحیت و شایستگی های درخواست برای آزمون MOH

   داوطلب باید دارای دیپلم یا مدرک پرستاری از کالج یا دانشگاه معتبر و ثبت نام از کشور خود برای شرکت در آزمون MOH باشد. همچنین فرد باید حداقل پنج ماه پست و همچنین سابقه ثبت نام داشته باشد. دوره کارآموزی یا تجربه نباید کمتر از سه سال باشد.

   مدارکی که باید ارسال شود

   • گواهی استاندارد دهم
   • گواهی استاندارد دوازدهم
   • مدرک تحصیلی یا مدرک دیپلم
   • گواهی ثبت نام
   • BLS (فقط برای پزشکان و پرستاران)
   • راهنمای جامع گواهی گود استندینگ(Goodstanding certificate)
   • گواهی سابقه کار
   • عکس رنگی سایز پاسپورت
   • کپی پاسپورت
   • مجوز نامه از DHA
   • مدرک ثبت نام حرفه‌ای از کشور خود متقاضی

   گواهینامه ها باید با مهر وزارت امور خارجه کشور محل صدور گواهی تایید شده باشد. اعتبارنامه ارائه شده در آن زمان باید اصل و همان مواردی باشد که آپلود شده است.

   مدارک مربوط به GP برای پزشکان باید توسط دانشگاه های شناخته شده در فهرست WHO اعطا شود. در غیر این صورت، داوطلب واجد شرایط آزمون MOH نخواهد بود.

   ارائه کلیه مدارک لازم جهت حضور در آزمون الزامی می باشد. استثنائی در کار نیست.

   به هر داوطلب سه تلاش برای آزمون MOH داده می شود. شانس چهارم یک سال پس از تاریخ آخرین امتحانی که داوطلب انجام داده است، داده می شود. آزمون هایی که در سراسر جهان توسط وزارت بهداشت امارات انجام می شود کاملاً آنلاین است.

   چگونگی درخواست برای آزمون MOH

   1. مطمئن شوید که تمام مدارک آماده و در دسترس است. مدارک لازم نیست به طور کامل تأیید شوند، اما باید به طور کامل اسکن شوند، واضح و بدون هیچ خطایی.
   2. یک حساب MOH ایجاد کنید. برای این کار باید بهSheryan ، یک سیستم صدور مجوز آنلاین برای DHA بروید؛ که می تواند به شما در نظارت بر تمام موارد مربوط به مجوز شما کمک کند.
   3. منتظر شناسه واجد شرایط باشید. این روند ممکن است تا شش هفته طول بکشد. مهم است که مطمئن شوید که یک کارت اعتباری مستقر در امارات دارید. این کارت برای پرداخت هزینه امتحانات MOH شما استفاده می شود.
   4. برای PSV اقدام کنید. هنگامی که اسناد آپلود شده از قبل ارزش گذاری شدند، پیوندی برای تأیید منبع اصلی شما از طریق پست برای شما ارسال می شود. پس از شش هفته دیگر، PSV خود را دریافت خواهید کرد.
   5. برنامه ریزی برای امتحان پرومتریک در مرحله بعدی قرار می گیرد. پس از پرداخت هزینه های آزمون، شماره مرجع MOH دریافت خواهید کرد. پس از دریافت شماره، می توانید امتحان خود را برنامه ریزی کنید.
   6. در امتحان شرکت کنید. نتیجه در عرض دو تا پنج روز پس از امتحان خواهد رسید.

   لینک مقاله

   دیدگاه ها